27 abril 2024
La Penya guanya 68 a 63 a l’Alter Enersun Al-Qázeres i certifica la classificació per a la F4 d’Estepona. La Cordá de Paterna NB, rival a semis en la lluita...
27 abril 2024
La Penya, que guanyava 48-54, veu com el Dreamland Gran Canaria acaba imposant-se clarament per 97 a 79. Els play-offs, pràcticament impossibles
26 abril 2024
Contra un rival molt complicat com és el Dreamland Gran Canaria, la Penya vol confirmar aquest dissabte la línia ascendent dels últims partits (Gran Canaria Arena, 20:45h catalana)
22 abril 2024
La Penya perd contra el Barça a la final per 74 a 84. Els de Javi Aparicio jugaran el Campionat d’Espanya el pròxim cap de setmana a Huelva (28 abril...
22 abril 2024
El Júnior femení supera al Bàsquet Girona en la lluita pel tercer lloc (61-58) i aconsegueix la classificació pel Campionat d’Espanya a Huelva
22 abril 2024
Tot i el bon partit a nivell col·lectiu, la Penya acaba cedint per un contundent 48 - 98
22 abril 2024
Extraordinària segona part de la Penya a la pista de l’Alter Enersun Al-Qázeres Extremadura per guanyar 51 a 68. Les verd-i-negres, a un pas de la Final Four d’ascens
POS | EQUIP | V | D | PF | PC |
---|---|---|---|---|---|
1. | Unicaja | 25 | 5 | 2649 | 2309 |
2. | Real Madrid | 25 | 5 | 2629 | 2359 |
3. | Barça | 21 | 9 | 2635 | 2412 |
4. | Dreamland Gran Canaria | 20 | 11 | 2625 | 2516 |
5. | Valencia Basket | 19 | 11 | 2507 | 2422 |
6. | UCAM Murcia | 19 | 11 | 2529 | 2407 |
7. | Lenovo Tenerife | 19 | 11 | 2532 | 2422 |
8. | BAXI Manresa | 17 | 13 | 2530 | 2524 |
9. | Baskonia | 17 | 14 | 2722 | 2723 |
10. | Joventut Badalona | 15 | 16 | 2533 | 2671 |
11. | Surne Bilbao Basket | 13 | 18 | 2448 | 2518 |
12. | MoraBanc Andorra | 11 | 19 | 2496 | 2533 |
13. | Casademont Zaragoza | 11 | 19 | 2466 | 2568 |
14. | Bàsquet Girona | 11 | 20 | 2493 | 2655 |
15. | Río Breogán | 9 | 22 | 2296 | 2460 |
16. | Coviran Granada | 9 | 22 | 2514 | 2692 |
17. | Monbus Obradoiro | 8 | 22 | 2412 | 2554 |
18. | Zunder Palencia | 5 | 26 | 2441 | 2712 |
Jornada 31 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zunder Palencia | 94 | - | 101 | Baskonia | ||
Coviran Granada | 84 | - | 85 | Río Breogán | ||
Bàsquet Girona | 81 | - | 68 | Surne Bilbao | ||
Dreamland GC | 97 | - | 79 | Joventut Badalona | ||
Real Madrid | 0 | - | 0 | Monbus Obra | ||
Lenovo Tenerife | 0 | - | 0 | Unicaja | ||
UCAM Murcia | 0 | - | 0 | Casademont Zgz | ||
BAXI Manresa | 0 | - | 0 | Valencia Basket | ||
MoraBanc And | 0 | - | 0 | Barça |