Destaquem la classificació del Sènior A Femení per la Final a Quatre d'accés a Copa Catalunya, i el segon lloc del Cadet A Masculí en els Campionats de Catalunya


Aquest cap de setmana, el Sènior A Femení, que milita a Primera Catalana, va guanyar a la pista del Sant Gervasi (67-92) i es va classificar matemàticament per a la Final a Quatre d'accés a Copa Catalunya. D'altra banda, també destaca el subcampionat del Cadet A Masculí en els Campionats de Catalunya, i el debut del Júnior Masculí amb victòria en els Campionats d'Espanya contra el Movistar Estudiantes (54-77).


Sènior A Femení

Sant Gervasi 67-92 Sènior A


Júnior Masculí (Jornada 1 dels Campionats d'Espanya)

Movistar Estudiantes 54-77 Júnior


Cadet A Masculí (Final a Quatre dels Campionats de Catalunya)

Semifinal: Cadet A 76-70 The Corner C.B. Cornellà A

Final: Cadet A 50-82 Barça Lassa

 

Equips femenins

Sènior B 38-40 C.B. Manyanet Les Corts

Jet Blau Sermatec 54-58 Júnior A

Júnior Verd 48-40 CB Parets

Lima Horta Bàsquet C 51-42 Júnior Verd

Júnior Negre 67-60 CB Granollers 1

Bàsquet Samà Vilanova CFA 50-62 Cadet A

Cadet Verd 58-62 La Salle Bonanova A

CB Granollers 1 69-53 Cadet Negre

Club Natació Sabadell C 42-55 Infantil Blanc

Basket Almeda Negre 68-67 Infantil Negre

Bàsquet Bufalà Taronja 66-31 Infantil Negre

Escolapis Sarrià 53-42 Pre-Infantil

Mini A 48-49 AE Boet Mataró A

Don Relax CB Igualada A 42-49 Mini A

Outletmoto.com CB Grup Barna 1 63-58 Mini 1

Mini Negre 57-54 Mas de Sant Lleí CBVV Negre

A.E. Minguella Citroen Automoció Badalona A 68-54 Pre-Mini

Calendari de maig dels equips femenins


Equips masculins

Cadet 1 51-78 Transvisa CB Igualada A

Catalana Occident Manresa B 73-65 Cadet 1

Cadet 3 49-64 Círcol Catòlic Badalona B

Torrot Maresme 3V 2005 58-75 Infantil A

UER Pineda de Mar 17-67 Infantil 1

CB Prat Aigües del Prat A 67-58 Pre-Infantil 1

Pre-Infantil 2 66-29 BM Viladecans

Toyota Starbaix C.B. L’Hospitalet A 62-82 Mini A

Mini B 60-54 U.E. Claret A

Mini 1 60-79 A.E. Sant Andreu Natzaret Blau

Virolai 42-55 Mini 2

Unió Esportiva Capellades 100-53 Mini 3

Pre-Mini A 78-42 C.E. Sant Nicolau Neteges Creu Alta

Pre-Mini B 68-67 Jesús Maria Sant Andreu

Sese B 43-90 Pre-Mini 1

Bàsquet Alella 51-35 Pre-Mini 2

Calendari de maig dels equips masculins